8.liga - skupina A

1.kolo

Demínka B - Druháci AFK 3:5 ( 2:4 )
B.: 7., 17. Šmíd, 5. Janoušek, 23. Kropelnický, 41. Brhel

Komentář: První zápas v sezoně jsme zvládli na jedničku. Prvních 10 minut jsme se rozkoukávali a soupeř mírně kombinoval. Ale poté jsme vzali iniciativu do svých rukou my a zasadili jsme soupeři 2 údery. Soupeř se zmohl jen na jednu branku v první 20ti minutovce ale poté jsme znovu odpověděli a po půli se šlo do kabin za stavu 2:4. V druhé půlce domácí chtěli zápas otočit na svou stranu ale my jsme dobře bránili a pustili jsme je jenom ke snížení ale závěrečná trefa Brhela rozhodla o konečném výsledku 3:5. Hvězda Druháků : Pavel Šmíd ( 2 branky )

ostatní zápasy 1.kola: Blankyt Buldogs - Vejškrabek 6:0 k, Canary - Tuscarora 0:0,
Čakovice - SK Elet 3:5, Delirium - Panika 7:0, Spalovna - Koza znezane. 7:2

2.kolo

Vejškrabek - Druháci AFK 0:6 kontumačně

Komentář: K druhému zápasu se soupeři nedostavili a tak jsme jak se říká ,,oloupali´´... Aspoň jsme si zatrénovali. Hvězda zápasu: Vejškrabek

ostatní zápasy 2.kola: Koza znezane. - Demínka 1:5, Panika - Spalovna 0:4, SK Elet - Delirium 2:2, Tuscarora - Čakovice 3:0, Blankyt Buldogs - Canary 1:0

3.kolo

Druháci AFK - Koza znezaneřáděná 4:2 (2:1)
B.: 12., 58. Kropelnický, 8. vlastní, 43. Bruckner

Komentář: K tomuto zápasu jsme nastoupili jen ve 4 v poli a tak jsme se museli vyrovnat s mírnou převahou soupeře. Ale zvládli jsme to a po několika zahozených šancích soupeře si ho dal soupeř radši do vlastní brány. Ve 12. minutě jsme zvýšili na 2:0 Kropelnickým, ale soupeř stačil ještě odpovědět a tak se šlo do šaten za stavu 2:1. Do druhé půle jsme šli s tím, abychom ubránili výhru, což se také povedlo. Nejprve Bruckner zvýšil krásnou ranou od tyče na 3:1, poté soupeř snížil v 57. minutě na 3:2 ale poslední slovo jsme měli my, konkrétně Kropelnický, který zakončoval v 58. minutě do prázdné brány po chybě soupeře. Hvězda Druháků: Martin Vosyka (vychytané důležité vítězství)

ostatní zápasy 3.kola: Canary - Vejškrabek 6:0 k, Čakovice - Blankyt buld. 2:0, Delirium - Tuscarora 1:5, Spalovna - SK Elet 6:0 k, Demínka - Panika 6:1

4.kolo

Panika Praha FC B - Druháci AFK 0:14 ( 0:6 )
B.: 10., 22., 24., 32., 39., 43., 45., 50., 56. Kropelnický, 12., 14. Šmíd, 28. Bruckner, 34. Švec, 46. Hrubý

Komentář: K tomuto zápasu jsme nastoupili se zraněným brankářem Vosykou, ale to se v naší hře nepromítlo, ba naopak. Prvních 10 minut jsme se jen rozehrávali abychom se dostali do správného tempa a do 24.minuty to bylo už 5:0. Ve 28.minutě však byl pánem okamžiku Bruckner, kdy z odkopu od brány dal přes celé hřiště gól. Po půli to tedy bylo 6:0. V druhém poločase jsme si jen zvýšili skore a nakonec se náš brankostroj zastavil na skore 0:14. Tým domácích v druhé půli už jen rezignoval. Hvězda Druháků: Marek Kropelnický ( 9 branek)

ostatní zápasy 4.kola: Vejškrabek - Koza znezane. 0:6k, SK Elet - Demínka 0:7, Tuscarora - Spalovna 2:1, Canary - Čakovice 1:7, Blankyt bulld. - Delirium 3:0

5.kolo

Druháci AFK - SK Elet 4:0 ( 3:0 )
B.: 16. Šmíd, 19. Bruckner, 22. Kropelnický, 45. Hrubý

Komentář: K tomuto utkání jsme nastoupili poněkud oslabeni tím, že jsem den před tím absolovali turnaj, který byl velmi vyčerpávající. Už od prvních minut jsme měli balon na svých kopačkách, ale nemohli jsme najít tempo, ve kterém bysme soupeře, jak se říká ,,rozebrali,, . První gól však přišel až v 16.minutě, kdy Kropelnický krásně načasoval přihrávku na Šmída a bylo to 1:0. Další 2 branky do poločasu přidali krásnou střelou z dálky Bruckner a po přehledu Kropelnického. Po půli jsme znovu jen kontrolovali hru a nechtěli jsme inkasovat branku a to se nám nakonec povedlo a nakonec také přidal s přehledem gól Hrubý na konečných 4:0 Hvězda Druháků: Kropelnický ( 1 gól, 3 asistence ).

ostatní zápasy 5.kola: Čakovice - Vejškrabek 6:0k, Delirium - Canary 0:2, Spalovna - Blankyts Buld. 6:1, Demínka - Tuscarora 2:3, Koza znezane. - Panika Praha 6:0

6.kolo

Tuscarora B - Druháci AFK 2:5 ( 2:3 )
B.: 2.,23. - 7., 18., 29., 57., 60. Kropelnický

Komentář: Zápas, který jsme hráli na otřesném povrchu (něco mezi pískem, antukou a polem) měl být podle papírových předpokladů vyrovnaný. A od prvních minut to tak vypadalo, a v 2. minutě jsme již prohrávali, když brankář Vosyka neměl šanci chytit z 5-ti metrů střelu domácích. V 7. minutě to však bylo 1:1, když Kropelnický krásnou střelou vyrovnal, a poté jsme i vedli po trefě Kropelnického, když mu obránce domácích přesně nahrál na nohu a ten si povodil i brankáře a bylo to 1:2. Do půle jsme však ještě inkasovali na 2:2, ale aby to domácím nebylo líto, tak uzavřel svůj hattrich Kropelnický ještě ve 29.minutě svojí na dvakrát doráženou střelou a tak se šlo do šaten za stavu 2:3. V druhé půli jsme chtěli opět udržet výsledek a znovu se nám to podařilo. V 57.minutě Šmíd krásně uvolnil Kropelnického, který běžel přes půlku hřiště sám na gólmana a neváhal a zvýšil na 2:4. V poslední minutě však uzavřel svůj galakoncert Kropelnický, když opět Šmíd vybojoval balon a přihrál mu přesně na nohu a pro něj už to nebylo těžké a srovnal skóre na konečných 2:5. Pochvala musí být také pro hráče Švec, Hrubý a Kerda. Hvězda Druháků: Kropelnický ( 5 branek)

ostatní zápasy 6.kola: Vejškrabek - Panika Praha 0:6k, SK Elet - Koza znezane. 3:1, Blankyt bulld. - Demínka 3:3, Canary - Spalovna 1:2, Čakovice - Delirium 5:1

7.kolo

Druháci AFK - Blankyt bulldogs 8:5 ( 5:2 )
B.: 10., 13., 30., 44., 52. Kropelnický, 18., 43. Šmíd, 4. Hrubý - 7., 9.,31.,48.,58.

Komentář: Do toho zápasu jsme vstupovali s dojmem že Tuscarora prohrála, a tak jsme se snažili abychom se aspon nějak jim přiblížili. A to se nám také povedlo a ve 4. minutě jsme po brance Hrubého vedli. Pak jsme ale dostali dva góly a soupeř rázem vedl, ale to jsme nechtěli připustit a vedení na naši stranu strhl Kropelnický, který svými dvěma brankami otočil utkání. Do konce poločasu jsme ale ještě zvýšili své vedení a to tak, že v 18.minutě zvýšil po pěkné akci Šmíd a hattrick v prvním poločase uzavřel Kropelnický. Do druhé půle jsme ale nenastoupili moc dobře a hned jsme si sami dali gól na 5:3 a soupeř si myslel, že ještě srovná, ale to jim přineslo na kopačky nervozitu a tak jsme přidali další tři branky. Ve 43.minutě si krásně vyměnili míč Šmíd s Kropelnickým a prvně jmenovaný zavěsil a poté, konkrétně ve 44. a 52.minutě dokončil, opět jako v minulém zápase, svůj galakoncert a jeho gólový účet se zastavil na čísle 5. Pochvalu ale musí dostat také Kerda, Bruckner a po dlouhé době chytající Vosyka. DĚKUJI CHLAPI. Hvězda Druháků : Kropelnický ( 5 branek , 1 asistence )

ostatní zápasy 7.kola: Delirium - Vejškrabek 6:0k, Spalovna - Čakovice 10:0, Demínka - Canary 4:0, Koza znezane. - Tuscarora 1:1, Panika Praha - SK Elet 3:7

8.kolo

Canary FC - Druháci AFK 2:7 ( 1:2 )
B.: 29., 33., 38., 60. Kropelnický, 20., 44. Šmíd, 48. Bruckner - 14., 47.

Komentář: Před zápasem jsme museli popřát ,,doktorovi,, k svátku, ale pojďme radši hned k zápasu. Začátek zápasu byl trochu o rozehrání se. Po první 10-ti minutovce jsme kombinovali s přehledem v obranně, ale útoky byli také podařilé, přesná kombinace, ale chybělo tomuto výkonu gól. A tak jsme dostali ve 14. minutě gól na 1:0. Ale jak už bývá zvykem zase jsme začali hrát pořádně až po obdržené brance. Nejdříve ve 20. minutě zakončil gólem krásným dlouhým balonem od Brucknera Šmíd a o 9 minut později na dvakrát překonal brankaře Kropelnický. Ve druhé půli jsme chtěli zvýšit náskok a to se nám také podařilo. Ve 33. minutě skóroval z otočky Kropelnický a ve 38. minutě po chybě obránce zakončil hattrick Kropelnický. Ve 40. minutě schytal velkou ,,ďahu,, Vosyka a tekla i krev. Ale náš brankář se hned zkoordinoval, ale hned ve 44.minutě jsme dostali znovu gól po hrubce v obraně, kdy z rohu chyboval Vosyka bylo to 2:5. Ale nenechali jsme se unést a přidali jsme ještě 2 branky, když se ve 48. minutě krásně trefil Bruckner a na konec udělal krásnou tečku Kropelnický, který zasouval míč do prázdné brány. Pochaval ale musí patřit celému mužstvu, které krásně kombinovalo a předvádělo pěkné kombinace. Jsem rád že hráči jako je Švec,Hrubý nebo Bruckner se Šmídem se zápas od zápasu zlepšují a že předvádějí stále stabilnější výkony. Hvězda Druháků: Vosyka (vychytaná důležitá výhra)

ostatní zápasy 8. kola: Vejškrabek - SK Elet 0:6k, Tuscarora - Panika Praha 7:0, Blankyt bulldo. - Koza znezane. 3:1, Čakovice - Demínka 4:7, Delirium - Spalovna 0:9

9.kolo

Druháci AFK - Čakovice Praha 3:2 ( 1:1 )
B.: 14., 43. Kropelnický, 48. Šmíd - 13.,52.

Komentář: K tomuto zápasu soupeř nastoupil s tím, že nepískali 3 zápasy a že prakticky i teoreticky nemají šanci postoupit. A my jsme zase nechtěli prohrát. Ale jak už bývá zvykem zase jsme prohrávali. A to ve 13. minutě, kdy soupeř krásnou kombinací překonal naši obranu. Ale znovu jsme se oklepali a za necelou minutu na to jsme vyrovnali, když po roku naservívoval Hrubý balon Kropelnickému, který se z dálky nemílil a ještě přitom nasadil jesličky brankaři. Dobrou práci však před bránou odvedl Šmíd se Švecem. 1:1. Soupeř kombinoval, ale my jsme byli v obraně dobře zformováni. Do konce poločasu se brankář Vosyka blískl několika vynikajícími zákroky. Do druhé půle jsme šli s tím, že rozhodčí připískává soupeřům, ale museli jsme se s tím vypořádat. A ve 43. minutě přišel trest, když fauloval soupeř Švece, Bruckner krásným centrem našel Kropelnického, který se opět nemílil a bylo to 2:1. Soupeř znervozněl a ráznem nás bylo plné hřiště. Vzadu odváděli dobrý výkon Bruckner a Švec v čele s Vosykou a ve předu trojice Kropelnický, Hrubý a Šmíd. A přišla 48. minuta u postranní čáry si Kropelnický doslova ,,vykouřil,, protivníka a naservívoval jako na zlatém podnose Šmídovi, který se nemílil. 3:1. Pak jsme jen simbolicky dostali v 52. minutě branku, ale to nic neměnilo na tom, že jsme slavili již 9.výhru v řadě. Chci poděkovat Vosykovi, který předváděl vynikající zákroky, Brucknerovi a Švecovi odvádějící vyníkající výkony v obraně a v poslední řadě dvojici Šmíd Hrubý, kteří předvádějí výborné výkony. Hvězda Druháků : Celý tým - makali jsme jako myši.

ostatní zápasy 9.kola: Spalovna - Vejškrabek 6:0k, Demínka - Delirium 10:1, Koza znezane. - Canary 3:2, Panika Praha - Blankyt bulld. 0:6k, SK Elet - Tuscarora 1:5

10.kolo

Delirium FC - Druháci AFK 3:15 ( 2:7 )
B.: 5., 19., 40., - 4., 22., 30., 34., 36., 48., 54. Kropelnický, 20., 42., 59. Kerda, 8., 9. Hrubý, 27., 52. Šmíd, 53. Švec

Komentář: K tomuto zápasu jsme nastoupili s tím, že si tak akorát zatrénujeme a naženeme skore. Již ve 4. minutě jsme šli do vedení po zásluze Kropelnického, ale soupeř hned z protiútoku vyrovnal. Ale ještě do první 20 - ti minutovky jsme přidali 3 branky, které zaznamenali Hrubý dvakrát a jednou Kerda, ale i soupeř se činil a bylo to 2:4. Pak ale jsme se nenechali ničím zahnat do kouta a jak se říká jsme smetli soupeře z placu. Do půle to totiž bylo 2:7. Krásný gól zaznamenal Kerda, který krásnou střelou zvýšil na 2:7. V druhé půli jsme jen již nechtěli dostat branku a naopak jich hodně vstřelit a to se nám povedlo. Doslova jsme soupeře vymazali z Hanspaulské mapy týmů, když jsme jim uštědřili dalších 8 branek. Vlastně 9, když už soupeř nemohl tak jsme si ho tam dali sami. Autorem vlastence byl Hrubý. Snad nejkrásnější akcí byla, když brankář Vosyka vyhodil krásným výhozem na Šmída ten sklepl na Švece, akci na jeden dotek jsme se dostali až před samotného obránce s brankařem Kropelnický si hodil narážečku s Brucknerem a prvně jmenovaný skoroval již do prázdné branky. Takže soupeř odcházel se sportovně unešenou prohrou 3:15. Hvězda Druháků : Celý tým. Je vidět, že se naše kvalita stupňuje a už to není ten tým, který jen nakopával dopředu, ale je to ten tým, který si dokáže nahrát vzadu a rychlou hrou přenese před bránu, kde útočníci střílí branky. Opět děkuji Vosykovi za skvělý výkon v brance, Švecovi za bojovný výkon okořeněný brankou, Brucknerovi, který sice branku nedal, ale je týmový duchem a svědčí to i o tom, že na 5 jich nahrál. Šmíd ten sice na žádnou branku nenahrál, ale má velkého sportovního ducha a proto vše snáží sportovně. Rány, neúspěšné přihrávky a střely. V tom samém dobrém světle se vznáší i Hrubý, který se také zlepšuje. HOŠI DĚKUJI.

ostatní zápasy 10.kola: Vejškrabek - Tuscarora 0:6k, Blankyt bulld. - SK Elet 3:0, Canary - Panika Praha 2:3, Čakovice - Koza znezane. 4:2, Spalovna - Demínka 3:2

11.kolo

Druháci AFK - Spalovna FK 3:7 ( 1:2 )
B.: 19. Kropelnický, 39. Hrubý, 41. Šmíd - 12., 23., 32., 37., 46., 49., 56.

Komentář: K tomuto zápasu není moc co psát. Nastoupili jsme s tím, že jsme mistři světa a je to vidět i na výsledku. Prohrávali jsme již po závaru před brankou ve 12. minutě na tuto branku jsme ještě dokázali odpovědět v 19.minutě, kdy Šmíd krásně našel Kropelnického a ten přehodil brankáře. Pak ale jsme najednou přestali hrát a mysleli jsme, že to přijde samo. Ale ono to samo nepřišlo a tak jsme dostali lekci. V útoku žádná kombinace, protože soupeř se vracel v několika lidech a když jsme šli do přečíslení tak jsme pokazili finální přihrávku. Za to soupeř útočil ve více lidech a proto jsme dostali 7 branek. Za zmínku stojí akorát kolem 40.minuty zkorigování výsledku a nádech k obratu, ale to se nám nakonec nepovedlo. Je nutno podotknout, že soupeři do čeho kopl to mu vyšlo, a nám se prostě nedařilo. Ve 39. minutě akorát nádhernou střelu vyslal Hrubý, která skončila v horním rohu Spalovny. Poté Šmíd ještě zdramatizoval zápas, ale znovu jsme to vypustili. Takže konečný výsledek 3:7. Hvězda zápasu: soupeř

ostatní zápasy 11.kola: Demínka - Vejškrabek 6:0k, Koza znezane. - Delirium 1:0, Panika - Čakovice 1:13, SK Elet - Canary 5:3, Tuscarora - Blankyt bull. 1:2